czwartek, 9 kwietnia 2015

Zgniłe jajko i wyniki konkursu

Nadszedł czas na ujawnienie zgniłego jajka, które pojawiło się we wpisie biorącym udział w akcji "Znajdź wielkanocne jajeczko". Został też wyłoniony zwycięzca konkursu na tym blogu! :) 


Wiem, że jajko u mnie nie było bardzo oczywiste i że niektórzy sporo się natrudzili, żeby je odnaleźć. Tym większe gratulacje dla tych, którzy je znaleźli!

Ukryło się ono we fragmencie:

"W Anglii, w niektórych regionach, święto to jest nazywane Spanish Sunday. Nazwa prawdopodobnie pochodzi od słodkiego napoju robionego przez dzieci, w skład którego wchodzi m.in. hiszpańska lukrecja, tequila i woda."

Zgniłym jajkiem jest tutaj słowo: tequila.

Napój był robiony przez dzieci, ale nie był to napój alkoholowy. Do napoju można było dodać oprócz lukrecji, również cytrynę i miętę. 


Przejdźmy zatem do rozstrzygnięcia konkursu.

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze biorące udział w konkursie. Wszystkie były dla mnie bardzo interesujące i na prawdę nie było łatwo wybrać jeden - najciekawszy. 
Po dłuższym namyśle zdecydowałam, że nagroda powędruje do autorki Uczę Się Francuskiego, która zostawiła komentarz po tym wpisem Niedziela Palmowa w Wielkiej Brytanii. Ujęła mnie X-zgłoskowcem, a jej "rymy częstochowskie" nie doprowadziły mnie do płaczu, tylko do uśmiechu ;) Gratuluję i życzę  częstego korzystania ze słownika :) Proszę o kontakt e-mailowy najpóźniej do tygodnia (jednak im wcześniej tym lepiej) z zostawieniem adresu, na który ma zostać przesłana nagroda. 


10 komentarzy:

 1. Przyznam szczerze, że nie dostrzegłam "zgniłego jaja"! Może dlatego, że dodawanie tequili do wszystkiego nie jest dla mnie wcale podejrzane :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to wiele wyjaśnia ;D naprowadzeniem mogły być dzieci przyrządzające napój..:)

   Usuń
 2. Ale fantastycznie! Bardzo dziękuję!!!!! Już przesłałam dane, przepraszam za opóźnienie, ale byłam w podróży (i z nieprzewidzianymi przygodami, co też za niedługo zamieszczę na moim blogu). Naprawdę bardzo się cieszę!!!! :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się wraz z Tobą i niech słownik dobrze służy! :)
   Chętnie poczytam u Ciebie relację z podróży :)
   (rym niezamierzony i nie ma nic wspólnego z wygranym wierszem;)

   Usuń
  2. Haha:)

   Nie wiem czy widziałaś wpis o wygranej - http://francuski-egzamin-delf.blogspot.com.es/2015/04/konkurs-znajdz-wielkanocne-jajeczko.html

   A relacja z podróży - http://francuski-egzamin-delf.blogspot.com.es/2015/04/nie-ma-to-jak-odwoany-lot-do-paryza.html

   Pozdrawiam serdecznie!!

   Usuń
  3. Będę nadrabiać zaległości! Również pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Gratuluję! Słownik obrazkowy to fajna sprawa nie tylko dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, a ten słownik obrazkowy sprawia mi wielką frajdę ;))

   Usuń