niedziela, 5 października 2014

Top linki ubiegłego tygodnia

W tym cyklu 'top linków', znajdziecie oprócz odnośników do ciekawych artykułów kilka przetłumaczonych słówek z każdego z nich. Życzę miłej lektury :) 
1. Jak to jest lecieć samolotem w prywatnym apartamencie linii Singapore Airlines, który kosztuje (jedyne) 23.000 $? Dzięki relacji (klik) Dereka Lowa możemy sobie chociaż wyobrazić ;) 66 zdjęć z opisami, bardzo wciągające!

a suite /swiːt/ - apartament 
a savant (of) /ˈsæv.ənt/ - uczony, erudyta

2.  Ile jesteście w stanie zjeść na śniadanie?  Restauracja w Anglii serwuje takie, które zawiera 8000 kalorii! (rekomendowane dzienne spożycie kalorii to 2000-2500). Zobaczcie tutaj (klik) co oferuje szef kuchni ;)) Dalibyście rade?

a breakfast platter /ˈplæt.ər/ - taca, półmisek śniadaniowy
a serving /ˈsɜː.vɪŋ/  - porcja

3. Marketingowcy od promocji filmu "300:Rise of an Empire", który wychodzi na DVD nieźle się natrudzili. W Londyńskim metrze można było zobaczyć panów przebranych za Spartan, a tutaj (klik) można poczytać i zobaczyć dokładniej jak to wszystko wyglądało. 

siege /siːdʒ/- oblężenie 
unfazed by this /ʌnˈfeɪzd/- niewzruszony tym
a spear /spɪər/ - włócznia, dzida

4. Artykuł BBC na temat wizyt u dentysty (klik). Jak często powinniśmy tam zachodzić? Utarty przegląd co pół roku jest OK? A może jednak dałoby się rzadziej?

permanent teeth - stałe zęby
wisdom teeth - zęby mądrości
a filling /ˈfɪl.ɪŋ/ - plomba

5. To (klik) co każdy miłośnik pizzy powinien przynajmniej zobaczyć :D Co od teraz musicie mieć? ;)

a case /keɪs- obudowa
a tote /təʊt/ - torba


Źródło zdjęć: 1,2,3,4


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza