sobota, 31 maja 2014

Top linki ubiegłego miesiąca

Oto zestaw 5 linków, które zainteresowały mnie w ostatnim miesiącu.


                        Żródło zdjęć: 1, 2, 3, 4

1. Co zabrali byście ze sobą, gdyby wasze mieszkanie stanęło w płomieniach? Refleksje w postaci zdjęć ludzi z całego świata możecie pooglądać tutaj. Wszystkie zdjęcia są opisane, dlatego takie podglądactwo może podszkolić j. angielski :)
Zdjęcia z opisami są często aktualizowane, dlatego można zaglądać od czasu do czasu.

2. Jak jest z tą Colą, Pepsi i innymi napojami gazowanymi? Wiadomo, że zdrowe nie są, a na ile nie, fajnie opisuje ten artykuł. Poszczególne szkodliwe składniki przedstawiane są wraz z potencjalnymi zagrożeniami.

3. Wiedzieliście ze Dumas pisząc o człowieku w żelaznej masce, opierał się na postaci historycznej? Kryptoanalityk złamał szyfr, z którego wynika kim naprawdę był więzień z masce. Do przeczytania tutaj.

4. Dziewięć fascynujących faktów o schwa. Kto jeszcze nie zna tego angielskiego dźwięku, najwyższa pora to zmienić (tym bardziej, że to najczęściej występujący w angielskim dźwięk). Ułatwi rozumienie ze słuchu i wymowę :)

5. Bucket list (czyli co zrobić przed śmiercią) z 113 pozycjami. Do pooglądania i inspirowania się!


Plus video

- jak poderwać dziewczyny stosując ich własne rady ;) klik

- jak nie wkurzać kelnerów ;) klik


Dajcie znać co zaciekawiło Was najbardziej!

3 komentarze:

 1. chyba każdy z nas powinien mieć stworzoną taką listę "before i die", żeby móc po kolei odhaczać kolejne pozycje :) wydaje mi się to świetnym motywatorem, bo przecież na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, czy uda nam się wszystko zrealizować, czy ze wszystkim zdążymy, odkładając marzenia na później. a nie warto przecież! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się, a do listy stale mogą dochodzić nowe pozycje :)

   Usuń
 2. Dziewczyny od ubijania masła i zagniatania ciasta też takie miały :)

  OdpowiedzUsuń